Detaļu izgriešana
Šodien mūsdienu būvniecības tirgū metāla lokšņu griešanas pakalpojumi tiek sniegti ar profesionālu, augstas precizitātes iekārtu palīdzību, kas būtiski paātrina un paaugstina metāla sagatavju sagatavošanas kvalitāti to tālākai izmantošanai. Šis darbs paredz sarežģītu tehnoloģisku procesu, kura gaitā no veselām metāla loksnēm tiek formētas atsevišķas dažādu formu un izmēru daļas. Eksistē vairākas pamata ražošanas metodes, pēc kurām tiek īstenota metāla lokšņu griešana un piegriešana.
Ar lāzeru
Viena no ātrajām un ekonomiskajām metodēm. Tiek veikta, uzsildot materiālu ar lāzera staru ar turpmāku tā izkausēšanu. Ar tā palīdzību tiek veikta precīza metāla piegriešana, tiek veikta alumīnija, tērauda, kā arī nerūsējošā tērauda un jebkāda veida sakausējumu griešana. Pēc procedūras sagatavju malām nav nepieciešama papildu apstrāde, un tehnoloģijas precizitāte ļauj veikt jebkādas sarežģītības specifisku metāla detaļu izgriešanu.
Ar plazmu
Apstrāde notiek ar augstas temperatūras jonizētas gāzes – plazmas palīdzību, kas tiek iegūta elektriskā loka mijiedarbības rezultātā, kas veidojas starp darbagalda sprauslu, elektrodu un metāla loksni, un saspiesta gaisa plūsmu. Ideāli piemērots nerūsējošā tērauda lokšņu, augst- un mazoglekļa, konstrukciju, augstleģēta tērauda, kā arī titāna un čuguna, krāsaino metālu un bimetālu sakausējumu griešanai.
Gāzgriešana
Metāla lokšņu griešana, izmantojot šo termisko metodi, paredz materiāla uzsildīšanu līdz temperatūrai virs 1000°C un tā izdedzināšanu ar skābekļa strūklu pa noteiktām līnijām. Bieži vien tiek izmantota biezu – līdz 2 metriem – plašu apstrādē. Šī metode ir lieliski piemērota neleģēta un vāji leģēta tērauda griešanai, tomēr nav pielietojama alumīnija lokšņu griešanai krāsainā metāla zemās kušanas temperatūras (660°C) dēļ, kas apstrādes procesa gaitā vienkārši sāks tecēt.
Hidroabrazīvā
Šīs tehnoloģijas būtība – izejmateriālu apstrāde ar ļoti ātrdarbīgu un augsta spiediena līdz 5000 Atm ūdens strūklu, kurai pievienotas abrazīvas daļiņas – kvarca smiltis. Tādā veidā materiāls sabrūk molekulārajā līmenī. Nodrošina jebkāda veida metālu un sakausējumu kvalitatīvu sagriešanu. Pateicoties termiskās ietekmes neesamībai, nedeformē materiālu, garantē precīzu un līdzenu griezumu.
Mehāniskā
Šajā ražošanas procesā iesaistītas speciālas mehāniskās iekārtas lokšņu un šķiras metāla griešanai: preses, lokšņu griešanas mašīnas, plākšņšķēres, leņķa slīpmašīnas, ripžāģi. Parasti šo metodi izmanto jebkāda veida metāla vai tērauda apstrādei nelielos apjomos.
Ciršana
Mūsdienu metāla griešana pēc pasūtījuma praktiski paredz bezpārpalikumu ražošanas īstenošanu. Metāla griešanas izcenojums ir tieši atkarīgs no materiāla biezuma un kvalitātes, darbu apjoma un izvēlētās metodes.