Armatūras liekšana
Ar metāla liekšanu tiek domāts metāliska izstrādājuma deformācijas process, kā rezultātā notiek materiāla izstiepšanās un saspiešanās pa locījuma līnijām, lai piešķirtu tam nepieciešamo formu. Metodes priekšrocības ir materiāla ekonomijā – pilnīgā pārpalikumu neesamībā, izstrādājumu izturībā, kuru veido savienojumu un metinājuma šuvju neesamība, korozijas un citu defektu rašanās iespējas izslēgšanā, lielajā darbu izpildes ātrumā, izmēru precizitātē, estētiskajā ārējā izskatā un izstrādājuma ilgmūžībā un izturībā. Šī tehnoloģija atkarībā no velmējumu veida, kuri tiek pakļauti apstrādei, tiek iedalīta vairākos veidos. Tādā veidā metāla lokšņu, armatūras, cauruļu liekšana tiek veikta ar dažādām iekārtām.
Lokšņu metāls
Tehnoloģija tiek īstenota ar dažādu veidu speciālu lokšņu liekšanas prešu palīdzību: grozāmo, ar matricu, rotējošo. Bieži tiek izmantota būvniecībā, aviācijā un mašīnbūvē profilu, kārbu, konusu, leņķu, cilindru un citu detaļu izgatavošanai. Mūsdienu iekārtas sniedz iespēju apstrādāt cinkotas un krāsotas metāla loksnes bez virsējās kārtas bojāšanas.
Armatūra
Armatūras liekšanai tiek izmantoti elektromehāniski liekšanas darbagaldi. Armatūras stieņu, kuru platums ir mazāks nekā 10 mm, liekšanai, tieši pirms darbu veikšanas būvobjektā, bieži vien izmanto manuālas iekārtas.